Pielęgnacja powłok

Właściwe działanie powłoki ochronnej zależy tylko i wyłącznie od jej użytkownika. By dobrze spełniała swoją rolę należy dbać o nią we właściwy sposób.

Poniżej prezentujemy Państwu produkty przyczyniające się do zapewnienia długotrwałej ochrony powłoki lakieru Waszych samochodów.

M2 Blast

M2 Blast to produkt typu Quick Detailer i jest kluczowym produktem służącym do poprawnej pielęgnacji powłok Modesta. Preparat może być nakładany na świeżo umyty, mokry lakier lub po jego osuszeniu.Aplikacja polega na naniesieniu mgiełki na czystą ściereczkę z mikrofibry i wtarciu preparatu w pokryty powłoką lakier. Następnie powłokę należy wypolerować do uzyskania pełnego połysku.

Uwaga! Lakier powinien być chłodny w dotyku i nie należy używać tego produktu w bezpośrednim słońcu. Podczas nanoszenia produktu i polerowania nie należy używać mocnego docisku.

M2 Blast zawsze używany jest na sam koniec procesu pielęgnacji lakieru!

M3 Fire

Preparat M3 Fire jest stosowany w sytuacji pojawienia się na lakierze plam po wodzie lub spadzi z drzew. Preparat nanosimy na ściereczkę z mikrofibry i delikatnie przecieramy nią plamy. Następnie to miejsce spłukujemy wodą, upewniając się, że nie ma żadnych pozostałości. Produktu nigdy nie pozostawiamy na lakierze na dłużej niż 30 sekund. Jeżeli jest to konieczne to czynność należy powtórzyć.

Nigdy nie należy używać preparatu na brudnym lakierze pojazdu!

M4 Smoke

Preparat M3 Smoke poprawia właściwości hydrofobowe powierzchni lakieru. Preparat nanosimy bezpośrednio na lakier, po dokładnym jego umyciu ale przed wytarciem do sucha. Następnie przecieramy lakier zwilżoną rękawicą lub ściereczką z mikrofibry. Po trzech minutach dokładnie spłukujemy zakonserwowaną powierzchnię.

Należy pamiętać, aby nie dopuścić aby produkt wyschnął na powierzchni lakieru!.